<oembed><version>1.0</version><provider_name>Firpark Secondary School</provider_name><provider_url>https://blogs.glowscotland.org.uk/nl/firparksecondaryblog</provider_url><author_name>User deactivated</author_name><author_url>https://blogs.glowscotland.org.uk/nl/firparksecondaryblog/author/user-deactivated/</author_url><title>P5160029</title><type>rich</type><width>600</width><height>338</height><html>&lt;blockquote class="wp-embedded-content" data-secret="4wLqUROi6s"&gt;&lt;a href="https://blogs.glowscotland.org.uk/nl/firparksecondaryblog/p5160029/"&gt;P5160029&lt;/a&gt;&lt;/blockquote&gt;&lt;iframe sandbox="allow-scripts" security="restricted" src="https://blogs.glowscotland.org.uk/nl/firparksecondaryblog/p5160029/embed/#?secret=4wLqUROi6s" width="600" height="338" title="&#x201C;P5160029&#x201D; &#x2014; Firpark Secondary School" data-secret="4wLqUROi6s" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" class="wp-embedded-content"&gt;&lt;/iframe&gt;&lt;script&gt;
/*! This file is auto-generated */
&lt;/script&gt;
</html><thumbnail_url>https://glow-prod-nl.s3.eu-west-1.amazonaws.com/nl/public/firparksecondaryblog/uploads/sites/26316/2017/05/P5160029-672x372.jpg?X-Amz-Content-Sha256=UNSIGNED-PAYLOAD&amp;X-Amz-Security-Token=IQoJb3JpZ2luX2VjEIz%2F%2F%2F%2F%2F%2F%2F%2F%2F%2FwEaCWV1LXdlc3QtMSJFMEMCIEozclwuFJs4v2FREvx0tpCu5oV%2FckTA3ILnnEb2ZA5gAh9KRq0PVjijzjiHi8IzxOSQh1sAdGVbGQGByZTDd5bLKrgFCFUQBRoMMjczNTcwMTk1NDMzIgzOBYod6nwexpx0lWEqlQVwXBnVVSKyWs0HUA1KbepQW3NTAa5OuFarrxNSRTIbuVVNFXqGqR8Rdyw6Pw50xdyRqRQZvKdKKgQlC6z6eLCbfM%2F%2F%2Fq8cWv5ixnUYoyEJb7QvuBfpYGb9gov9hX%2FpvYUuop3o%2FTAsaz0ucR8FLcPdFlVVHG2l9zQpDUraNGc6BozZeNdN%2FKA6Aln%2FKnRkplJyfDiV%2FhcpW5LtzrYO2GtugnqldM3uNJIoA10YkDHOKHzbL4lT%2Fc%2FqOt5iwAWqcr%2FGqTP7D9c0siZm7sRFmCQBa%2BT84syPrELZNL3ACMRkNDhYvC8iOZx%2Bwuc8dpQ8K1OK6kyxxwOmXWsa8eiUFZlYNU0%2BrElz2w%2FXcOvqzpnnRlH3sjHcasBbHSAITMBtmyRQJY5i%2B8DJx0%2BL93fMcwt4AldEGY9c6%2FXsRkzG6lrcvhj96Gjrgzkj2bOsltHQeuOSnUrQoKv0igPxke36skZ7h1ECyAjtrsYZgEJfvWyE8%2FESq5r2v6Y5goD%2FLyJnesZD2zkR%2B5GRDqGlrKxwR7BGv4UJBttpS3LNdQvTpPj5BiOoo7n31azMtZm31Yq0iH7SV8xBgnPb4hEAYCbVJDbj%2FfNc2oSgtZGQJVeTqrQNfSOz0Kbr9VjxsEql%2FEIXOBh6oJtI6LgqGAVSkgzDFL%2FE70MGn5vmK92D%2F2oKbfnStScM3Of5ydQ%2Bf0BBd%2BfWp%2FOE6%2BLqmE7rUoE5pxuLqH9iB7fo2e2KYlcIeCOFi4jxNdY4P6QVmkvBx6P15VfHGMiNaIAcWhsxiJ5C%2Fp2j7z46jd%2FucIPIeqXgjh%2BbRJuaVyjX9Rq%2FBvXwrQYWoFNzB%2BrxgdWTrUFDB6SFS1K5WetpOuf2O42wmN1HsC0vzuI3UD0yLOpeMNKRldAGOrMBqKQ4%2FvJ1EQRMDMgVozOBXYJbDIMko1uBQnhiwYv2f4OZk5A5EqgU7b85MFMtWcz9nZx5TX%2Ft38hmC60q2D1t5WOmNWjgvRSH02X6k5hDbvau7S6ZNT%2B0F9OX0qP%2BENw827IS9Ljg%2BeDavJVMAv%2FYV5JPDF77wsLIKkeNhyXA0eqJ53Cgl5VXXiXlxYU8AvSdSrgeQiQLRsAlFTNurzEL0QCuh2fiQeg1e3HqvKj7%2B4Ex2ew%3D&amp;X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&amp;X-Amz-Credential=ASIAT7MQN47UZXRXYIYJ%2F20260514%2Feu-west-1%2Fs3%2Faws4_request&amp;X-Amz-Date=20260514T043332Z&amp;X-Amz-SignedHeaders=host&amp;X-Amz-Expires=900&amp;X-Amz-Signature=de158c67601944bd269d49782710c2b19b7877f67db1958e138ba3e053b1824a</thumbnail_url><thumbnail_width>600</thumbnail_width><thumbnail_height>450</thumbnail_height></oembed>