<oembed><version>1.0</version><provider_name>Firpark Secondary School</provider_name><provider_url>https://blogs.glowscotland.org.uk/nl/firparksecondaryblog</provider_url><author_name>User deactivated</author_name><author_url>https://blogs.glowscotland.org.uk/nl/firparksecondaryblog/author/user-deactivated/</author_url><title>P5160028</title><type>rich</type><width>600</width><height>338</height><html>&lt;blockquote class="wp-embedded-content" data-secret="vFSvRkvijL"&gt;&lt;a href="https://blogs.glowscotland.org.uk/nl/firparksecondaryblog/p5160028/"&gt;P5160028&lt;/a&gt;&lt;/blockquote&gt;&lt;iframe sandbox="allow-scripts" security="restricted" src="https://blogs.glowscotland.org.uk/nl/firparksecondaryblog/p5160028/embed/#?secret=vFSvRkvijL" width="600" height="338" title="&#x201C;P5160028&#x201D; &#x2014; Firpark Secondary School" data-secret="vFSvRkvijL" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" class="wp-embedded-content"&gt;&lt;/iframe&gt;&lt;script&gt;
/*! This file is auto-generated */
&lt;/script&gt;
</html><thumbnail_url>https://glow-prod-nl.s3.eu-west-1.amazonaws.com/nl/public/firparksecondaryblog/uploads/sites/26316/2017/05/P5160028-672x372.jpg?X-Amz-Content-Sha256=UNSIGNED-PAYLOAD&amp;X-Amz-Security-Token=IQoJb3JpZ2luX2VjEI3%2F%2F%2F%2F%2F%2F%2F%2F%2F%2FwEaCWV1LXdlc3QtMSJHMEUCICwG2kvXaYtjx2HfzefxNlYeRUvvp6UB6htJ1rEsJnApAiEA8jw5fQKq6FfbVHpc6Hd64krcmOMC%2FGyl5stxUlCaDBAquAUIVhAFGgwyNzM1NzAxOTU0MzMiDKm9SFfrgzKg4tyniCqVBdAjuLelYAxGMI10967X68iI9A828HhOxF3MgKeqCufaevLESdw2HK0rDeL%2BdTVm79s9AwEt1MHZYHGA6Nb3cU1SWKFnd9aw8j4kCztXg%2B6Qmv8jFHoOwgd8cgYUpZElgHeZcGOBViYpmVSZGYOkRh8qy3WNh0SGyXj%2F67mgLHpOxEHsGnUCladmCIDsKp%2BHoh%2F6TP4T6lhwEg%2FTOYsYZbCxrzFiIBVMJ6HxNsNKWd1NUh6JJCcgWHaFqL8ZQ3qHxwCXZyWkRm102RIs6lWBTX6uWvcIQenVqf%2FkFmRtIaVDsIWXoj7kEd5VulFEu8rtx4%2FEhqiy4qLRIWzzBnUqjqQtKCuFR4UZUoPY8cvsS5siphUyM3lGKN4tdWdurnN4vD28Z4J1XAIEJpKGm%2FxzyLUZ3M8g6gRnDwIje1dgbxIWh62WlQEPtTrqDR0cfAcUnwkKbmknqA0Fz04smyVtktEmiGMUllAO9z2Bozk1emwn1DAItwMKkz%2BCq0ljgdcbZjwpeTbYnLYTk5tyO7D0Z%2B7RwxMy5ocpIvRNpVq1IuOGW6dGB0zEdbiwIbjV6ycafm%2F28aWOiQnmkHfJQdVNhSzC%2FObabW7Xkoxsi4U8GZw7OFNZwCG3s6JFh4FrLRus2ArjlaGkG4%2B4zI%2Bk1qSN9LKZuw7G7VzJFv2FmyapnTky4ufqnCuPU%2BO%2FWx8BROEwaAJBNoaM09THydQ9QSuCVT3%2B0CQ9a2l%2BejeDM%2Bo%2BWqlIqEZoSq6W3Kpkc0Gr8kppkMC9IsfwDkVdZdm7RAqRmSID7dktXui%2FGAT0vKz%2Fv5o5m5KXhM8mD4srYxdhMKPZjtuKS%2FeUyf6aS1yKBW5oY3FrepuyaQsgJtnIIE%2BXULyUiTZtj2Aw4KuV0AY6sQFDGcIHv0F%2FUPU5%2BqNQ%2BsysN8SOWgtlW5eV7aAO%2FHEar9xHXZD1bvS91YK992DhCoM0KW1urxGTP8pCGtZVLnhkKY%2FyiVZFB2CIETnnKCrDcbiYFQqXxAeoB0dM6UzqYTYvBzYhXlhMYwbLiOxfBYJTx%2B8hosVSXmDGNK8WgXBCUz32tHKrh3D1jXszFClod%2F9jv%2B9ByEHDb%2B63m1UNnrjjWxqbsR0mJEWYYwDzLySGTnQ%3D&amp;X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&amp;X-Amz-Credential=ASIAT7MQN47UZ56CKIWF%2F20260514%2Feu-west-1%2Fs3%2Faws4_request&amp;X-Amz-Date=20260514T053633Z&amp;X-Amz-SignedHeaders=host&amp;X-Amz-Expires=900&amp;X-Amz-Signature=7e50a45d5053ff33d8aee2cfabab6e56417e6b72f607034c4848e06be0c051cc</thumbnail_url><thumbnail_width>600</thumbnail_width><thumbnail_height>450</thumbnail_height></oembed>